Uchwyty głośnikowe:

Uchwyty ścienne: Większość z oferowanych uchwytów ma możliwość regulacji oraz uniwersalny sposób mocowania należy jedynie zwracać uwagę na ich udźwig oraz to jak są wykonane, ponieważ dość często można się nabrać na tani chiński plastik.


Stojaki podłogowe: Przy wyborze stojaków podłogowy na głośniki oprócz eleganckiego wyglądu należy zwrócić uwagę na to czy mają możliwość poprowadzenia kabli wewnątrz podstawki oraz na to czy posiadają uniwersalny sposób mocowania. Niektóre mają możliwość zaciskania głośnika dzięki czemu w przypadku kiedy nasz głośnik nie ma otworów mocujących nie musimy sami ich nawiercać niszcząc głośnik.
Ustawienie kina domowego: Wiele osób inwestuje w drogie głośniki kina domowego a zupełnie nie przywiązuje uwagi do ustawienia. Prawda jest taka, że mając dobre kino domowe ale źle je rozmieszczając oraz nie zmieniając ustawień możemy otrzymać efekt inny od zamierzonego. Ważnym elementem jest to aby dźwięk docierał do słuchacza z taka sama głośnością z każdego miejsca, a także to aby głośniki (oprócz subwoofera) znajdowały się na wysokości uszu słuchacza.

Ustawienie głośników kina domowego

Głośnik lewy i prawy
Przednie głośniki są kluczowym elementem kina domowego. Należy je ustawić co najmniej 40 cm od ściany (chyba że mamy głośniki z tylnym bass-refleksem) oraz tak aby punkt w którym siedzimy utworzył z głośnikami trójkąt o kącie 45 stopni w miejscu gdzie będziemy siedzieć.
W przypadku stojaków głośnikowych należy je w jakiś sposób obciążyć aby głośniki były bardziej stabilne co zredukuje niepożądane drgania. W przypadku dużych kolumn dobrym rozwiązaniem jest ustawienie ich na specjalnych kolcach co zapewni nam kontrolowany bas.
Głośnik centralny
Głośnik centralny wydaje najczęściej te same dźwięki co głośniki frontowe razem wzięte. Dlatego powinno się go ustawić na tej samej wysokości co głośniki frontowe oraz mniej więcej na tej samej linii gdyż w przypadku gdy będzie stał bliżej może zakłócać dźwięk stereo z przednich kolumn. Jeżeli ustawiły go pod telewizorem, musimy wtedy sprawdzić czy posiada ekranowanie ponieważ zakłócenia elektromagnetyczne z odbiornika telewizyjnego mogą przebarwić sygnał głośnika i odwrotnie.
Głośniki efektowe
Powinny być ustawione około 60 cm nad głową słuchacza lub na wysokości jego uszu, skierowane na przeciw siebie.
Subwoofer
Większość sprzedawców, mówi aby ustawić w rogu pokoju, tuż przy ścianie. Owszem jest to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy aby nasz pokój eksplodował na skutek wibracji, jakie są przenoszone od subwoofera. Nie mniej, jest to miejsce od którego powinniśmy zacząć kalibrację, po czym odsuwamy go po kawałku od ściany aż do momentu gdy uzyskamy dźwięk płynnie zróżnicowany pomiędzy tym jaki dobiega z subwoofera a tym jaki jest wydawany przez głośniki frontowe. Można stosować nawet dwa subwoofery, jednakże nie po to aby uzyskać stereo, ponieważ dźwięk poniżej 80 Hz jest omnikierunkowy, co oznacza że nie da się ocenić skąd dochodzi, a po to by zduplikować efekt.