Rodzaje uchwytów na ekran LCD lub Plazme

Uchwyty ścienne:

Jest najpopularniejszym sposób wieszania ekranów, dlatego na rynku jest najwięcej tego typu mocowań.
Uchwyty ścienne pozwalają na instalację telewizora plazmowego lub LCD na ścianie. Do wyboru są dwa rodzaje uchwytów: stałe oraz z możliwością regulacji w pionie i w poziomie. W sklepach jest stosunkowo duża oferta wszelkiego rodzaju uchwytów ściennych zarówno na duże plazmowe telewizory a także na małe ekrany LCD. Jest to także najbardziej uniwersalny sposób mocowania telewizorów.

Uchwyty sufitowe:

Jest to bardzo rzadki sposób mocowania telewizorów, jednakże można znaleźć kilku producentów tego typu mocowań. Częściej spotyka się mocowania sufitowe na projektory. Większość z nich ma możliwość regulacji długości ramienia oraz kąta nachylenia.

Stojaki podłogowe/szafkowe:

Tego typu uchwyty/stojaki zazwyczaj są wyposażone w dodatkowe półki na sprzęt A/V, równie często mają możliwość regulacji ustawienia ekranu. Stojaki podłogowe przeważnie są przeznaczone do większych telewizorów ze względu na odpowiednią wysokość od ziemi.

Uchwyty regulowane:

Istnieje szeroka gama uchwytów regulowanych z których można wyróżnić:

Uchwyt mocowany na stałe – zazwyczaj najtańszy sposób zamocowania telewizora, z oczywistych względów również najbardziej niezawodny.
Uchwyt regulowany na boki – praktyczne rozwiązanie które daje nam stabilnie zamocowany uchwyt z małą możliwością regulacji, która zapewni nam optymalne ustawienie ekranu.
Uchwyt z regulacją góra/dół – uchwyt w którym należy przestrzegać ograniczeń producenta co do wagi ekranu. Ponieważ przez duże obciążenie ekran sam będzie opadał. Szczególnie przydatny jeśli chcemy zawiesić TV wyżej lub niżej.
Uchwyt z przedłużanym i łamanym ramieniem -
Daje największą możliwość regulacji w każdej płaszczyźnie, trzeba jednak uważać aby był wykonany z solidnego materiału. W innym wypadku może nie być praktyczny i może sprawiać problemy z odpowiednim ustawieniem. Kupując droższy uchwyt mamy pewność, że nasz uchwyt zachowa doskonałą stabilność, zapewniając dużą elastyczność ruchu. Wszystko to dzięki elastycznym konstrukcjom, sprawnie pracującym zawiasom, przegubom i śrubom regulacyjnym.
Uchwyt z pivot – funkcja umożliwia przekręcenie ekranu o 90 stopni z trybu „portret” na „pejzaż”.