Najczęściej zadawane pytania (FAQ):

Jaką firmę wybrać?
Przy wyborze firmy produkującej uchwyty należy kierować się tak jak we wszystkim ceną adekwatną do jakości. Wszystkie firmy opisane na tej stronie produkują dobrej jakości uchwyty w dość atrakcyjnej cenie. Opisani producenci są pod tym linkiem: Firmy

Gdzie mogę najtaniej kupić solidny uchwyt na telewizor?
Niestety nigdy nie ma na to jednolitej odpowiedzi. Należy śledzić różnego typu promocje i porównywać ceny np. sklepów internetowych. Niektóre z nich dają również możliwość targowania się – z czego również można skorzystać.

Skąd mam wiedzieć jaki będzie odpowiedni dla mojego telewizora?
Należy przeczytać ze specyfikacji która powinna być w instrukcji, na pudełku bądź z tyłu telewizora jakiego standardu VESA musimy szukać. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie sprawdzić standard, zawsze można kupić uniwersalny uchwyt który dopasuje się do każdego ekranu LCD/Plazma.

Czy praktyczne są uchwyty z możliwością regulacji?
Tak, jeżeli uchwyt będzie odpowiedniej jakości – dotyczy to szczególnie uchwytów pochylanych góra/dół, aby samoistnie nie opadał ekran pod wpływem ciężaru.

Czy jest jakaś różnica w produkcji uchwytów do telewizorów LCD a Plazmy?
Nie, należy jedynie zwracać uwagę na rozstawy śrub mocujących.

Co to jest Pivot?
Pivot jest to funkcja, która umożliwia fizyczne obrócenie ekranu o 90 stopni z trybu „portret” na tryb „pejzaż”. Inaczej mówiąc, z ustawienia poziomego, na pionowe ekranu.